KdeVyřídím.cz

Choryně:

kde vyřídit živnostenský list

Vyřízení živnostenského listu je třeba řešit na živnostenském úřadu.

Pro občany obce Choryně je nejbližší živnostenský úřad na obci III. typu, což pro obec Choryně zajišťuje Městský úřad Valašské Meziříčí - Obecní živnostenský úřad.

1

Městský úřad Valašské Meziříčí - Obecní živnostenský úřad

Úřední hodiny:

Po:08:00 - 11:00, 12:00 - 17:00St:08:00 - 11:00, 12:00 - 17:00

Kontakt:

571 674 520
571 674 516
571 674 517
E-mail 
Www
státní znak ČR
Městský úřad Valašské Meziříčí
Reklama:

Postup pro vyřízení živnostenského listu

 1. vydání živnostenského oprávnění

  Živnostenský list je starším pojmem, dnes se bavíme o vydání živnostenského oprávnění a jeho zápis do živnostenského rejstříku. Pro vyřízení živnostenského oprávnění stačí platný občanský průkaz a 1 000 Kč pro zaplacení správního poplatku.

  Bezúhonnost dokazovat nemusíte, váš výpis z rejstříku trestů si referent příslušného odboru zajistí sám. Informační systémy veřejné správy jsou již propojeny.

  Vyřizujete-li si živnost řemeslnou, vázanou nebo koncesovanou, musíte navíc předložit platný doklad o způsobilosti pro výkon předmětné činnosti.

  Ohlášení zahájení živnosti proběhne formou vyplnění ohlašovacího formuláře přímo na místě. Živnostenské oprávnění vznikne okamžikem nahlášení, ale do živnostenského rejstříku je úřad povinen jej zapsat do 15 dnů od ohlášení.

 2. nahlášení na finanční úřad, OSSZ a zdravotní pojišťovnu

  Nahlášení na finanční úřad proběhne automaticky po zápisu nové živnosti do živnostenského rejstříku, požádáte-li živnostenský úřad, aby jej za Vás provedl (děje se většinou automaticky, ale je dobré se dotazem ujistit).

  Nezapomeňte však údaj o počátku podnikání nahlásit i na další úřady, kterými jsou zejména Okresní správa sociálního zabezpečení a Vaše zdravotní pojišťovna.

Reklama:

Situace, které lze řešit uvedeným postupem:

 • živnostenský list
 • žádost o vydání živnostenského listu
 • práce na živnost
Reklama:

Související témata, která Městský úřad Valašské Meziříčí - Obecní živnostenský úřad vyřizuje:

Reklama:

Reklama: