KdeVyřídím.cz

Malíkov:

kde vyřídit výměnu řidičského průkazu

Vyřízení výměny řidičského průkazu je třeba řešit na dopravním inspektorátu.

Pro občany obce Malíkov je nejbližší dopravní inspektorát na obci III. typu, což pro obec Malíkov zajišťuje Městský úřad Moravská Třebová - Odbor dopravy.

1

Městský úřad Moravská Třebová - Odbor dopravy

Úřední hodiny:

Po:08:00 - 11:30, 12:30 - 17:00Út:08:00 - 11:30, 12:00 - 14:00St:

Kontakt:

461 353 080 (vedoucí odboru)
461 353 081 (registr řidičů)
461 353 082 (registr vozidel)
E-mail 
Www
státní znak ČR
Městský úřad Moravská Třebová
Reklama:

Postup pro vyřízení výměny řidičského průkazu

 1. požádat o nový řidičský průkaz

  Žádost je nutno podat osobně, tj. nelze se nechat zastoupit. Žádost se vyplňuje do příslušného formuláře přímo na místě (nelze vytisknout/připravit předem).

  Je třeba předložit platný občanský průkaz - nemáte-li platný (v případě ztráty, stěhování, po sňatku, apod.), je potřeba předložit platný cestovní pas + nějaký doklad s označením trvalého pobytu - např. potvrzení o odcizení občanského průkazu či doklad o trvalém pobytu.

  Fotografie pro potřeby vydání řidičského průkazu je zajišťována u obecního úřadu obce s rozšířenou působností – není tedy potřeba nosit vlastní fotografii.

  V případě ztráty či odcizení bude žadateli na místě vystaveno "Potvrzení o oznámení ztráty, odcizení, poškození nebo zničení řidičského průkazu" s platností nejdéle do 30 dnů, na základě kterého bude moci řídit vozidlo na území České republiky.

  Správní poplatek za vydání nového řidičského průkazu je 200 Kč (ve standardní lhůtě 20 dnů). ŘP je možné vydat i ve lhůtě kratší, tj. do 5 pracovních dnů; správní poplatek je pak ve výši 700 Kč.

 2. vyzvednout nový řidičský průkaz

  Než se vydáte na úřad, je dobré se telefonicky informovat, zda je Váš doklad již vystaven (úřad Vás sám od sebe nijak informovat nebude). Záleží úřad od úřadu, jak rychle Vaši žádost vyřídí, ale skoro nikde to netrvá celou zákonnou lhůtu (20 dní).

  Vyzvednutí se provádí osobně na stejném úřadě, na kterém byla podána žádost.

  V případě změny bydliště se lhůta pro vydání nového řidičského průkazu může prodloužit čekáním na zaslání tzv. "evidenční karty řidiče" od úřadu z předchozího místa bydliště (je-li zaslána již před vydáním žádosti o nový řidičský průkaz, k protažení nedojde).

Reklama:

Situace, které lze řešit uvedeným postupem:

 • náhradní řidičský průkaz
 • řidičský průkaz změna
 • změna bydliště řidičský průkaz
 • žádost o výměnu řidičského průkazu
Reklama:

Související témata, která Městský úřad Moravská Třebová - Odbor dopravy vyřizuje:

Reklama:

Reklama: