KdeVyřídím.cz

Pustá Rybná:

kde vyřídit změnu občanského průkazu

Vyřízení změny občanského průkazu je třeba řešit na matrice.

Pro občany obce Pustá Rybná je nejbližší matrika na obci III. typu, což pro obec Pustá Rybná zajišťuje Městský úřad Polička - Odbor vnitřních věcí.

1

Městský úřad Polička - Odbor vnitřních věcí

Úřední hodiny:

Po:08:00 - 11:30, 12:30 - 17:00St:08:00 - 11:30, 12:30 - 17:00

Kontakt:

461 723 883 (matrika)
461 723 889 (občanské průkazy)
461 723 884 (cestovní doklady)
E-mail 
Www
státní znak ČR
Městský úřad Polička
Reklama:

Postup pro vyřízení změny občanského průkazu

 1. požádat o nový občanský průkaz

  Končí-li Vám platnost občanského průkazu a požádáte o nový před ukončením platnosti starého, stačí mít s sebou dosavadní občanský průkaz. V opačném případě budete potřebovat navíc ještě originál nebo ověřenou kopii rodného listu.

  Žádáte-li o nový občanský průkaz z důvodu změny údajů (např. při změně trvalého pobytu, zapsání vysokoškolského titulu a podobně), vemzěte s sebou i příslušný doklad, potvrzující nový údaj (např. potvrzení o změně místa trvalého pobytu, VŠ diplom apod.)

  K tomu si připravte ještě jednu barevnou pasovou fotografii a peníze na správní poplatek. Fotografie není nutná, pokud budete žádat o občanský průkaz se strojově čitelnými údaji - pak je ovšem nutná Vaše fyzická přítomnost při žádosti, protože se bude pořizovat Vaše fotografie na místě. Alternativně lze u některých fotografů zajistit, že Vaši fotografii odešlou danému úřadu prostřednictvím datové schránky, pak by Vaše přítomnost při žádosti nutná nebyla.

  Občanský průkaz bez strojově čitelných údajů je levnější a jeho vyřízení je rychlejší

 2. vyzvednout nový občanský průkaz

  Než se vydáte na úřad, je dobré se telefonicky informovat, zda je Váš doklad již vystaven (úřad Vás sám od sebe nijak informovat nebude). Záleží úřad od úřadu, jak rychle Vaši žádost vyřídí, ale skoro nikde to netrvá celou zákonnou lhůtu (15/30 dní dle typu občanského průkazu).

  Vyzvednutí se provádí osobně na stejném úřadě, na kterém byla podána žádost - osobně proto, že to obnáší i volbu tzv. "bezpečnostního kódu" pro komunikaci s úřady ohledně tohoto občanského průkazu.

Reklama:

Situace, které lze řešit uvedeným postupem:

 • změna bydliště občanský průkaz
 • změna občanského průkazu po svatbě
 • změna občanského průkazu po přestěhování
Reklama:

Související témata, která Městský úřad Polička - Odbor vnitřních věcí vyřizuje:

Reklama:

Reklama: