KdeVyřídím.cz

Rychnov na Moravě:

kde vyřídit prodloužení platnosti občanského průkazu

Vyřízení prodloužení platnosti občanského průkazu je třeba řešit na matrice.

Pro občany obce Rychnov na Moravě je nejbližší matrika na obci III. typu, což pro obec Rychnov na Moravě zajišťuje Městský úřad Moravská Třebová - Odbor vnitřních věcí.

1

Městský úřad Moravská Třebová - Odbor vnitřních věcí

Úřední hodiny:

Po:08:00 - 11:30, 12:30 - 17:00St:08:00 - 11:30, 12:30 - 17:00

Kontakt:

461 353 121
461 353 006 (podatelna)
E-mail 
Www
státní znak ČR
Městský úřad Moravská Třebová
Reklama:

Postup pro vyřízení prodloužení platnosti občanského průkazu

 1. požádat o nový občanský průkaz

  Končí-li Vám platnost občanského průkazu a požádáte o nový před ukončením platnosti starého, stačí mít s sebou dosavadní občanský průkaz. V opačném případě budete potřebovat navíc ještě originál nebo ověřenou kopii rodného listu.

  Žádáte-li o nový občanský průkaz z důvodu změny údajů (např. při změně trvalého pobytu, zapsání vysokoškolského titulu a podobně), vemzěte s sebou i příslušný doklad, potvrzující nový údaj (např. potvrzení o změně místa trvalého pobytu, VŠ diplom apod.)

  K tomu si připravte ještě jednu barevnou pasovou fotografii a peníze na správní poplatek. Fotografie není nutná, pokud budete žádat o občanský průkaz se strojově čitelnými údaji - pak je ovšem nutná Vaše fyzická přítomnost při žádosti, protože se bude pořizovat Vaše fotografie na místě. Alternativně lze u některých fotografů zajistit, že Vaši fotografii odešlou danému úřadu prostřednictvím datové schránky, pak by Vaše přítomnost při žádosti nutná nebyla.

  Občanský průkaz bez strojově čitelných údajů je levnější a jeho vyřízení je rychlejší

 2. vyzvednout nový občanský průkaz

  Než se vydáte na úřad, je dobré se telefonicky informovat, zda je Váš doklad již vystaven (úřad Vás sám od sebe nijak informovat nebude). Záleží úřad od úřadu, jak rychle Vaši žádost vyřídí, ale skoro nikde to netrvá celou zákonnou lhůtu (15/30 dní dle typu občanského průkazu).

  Vyzvednutí se provádí osobně na stejném úřadě, na kterém byla podána žádost - osobně proto, že to obnáší i volbu tzv. "bezpečnostního kódu" pro komunikaci s úřady ohledně tohoto občanského průkazu.

Reklama:

Situace, které lze řešit uvedeným postupem:

 • propadlý občanský průkaz
 • prošlý občanský průkaz
 • konec platnosti občanského průkazu
 • pokuta za propadlý občanský průkaz
 • výměna občanského průkazu po skončení platnosti
Reklama:

Související témata, která Městský úřad Moravská Třebová - Odbor vnitřních věcí vyřizuje:

Reklama:

Reklama: